czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 września 2008
  • wyświetleń: 1634

Szkoci chcą ugody w sprawie Silesii

Gibson Group International, której nie udało się kupić kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, chce zaproponować Kompanii Węglowej ugodę. W zamian za wycofanie pozwu Szkoci proponują ponowną transakcję. - Nadal chcemy kupić Silesię - deklarują.

Dudek: Zarząd KW jest niepoważny
Kopalnia Silesia


Po tym, jak w czerwcu tego roku zarząd Kompanii Węglowej unieważnił umowę na sprzedaż kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, sprawa trafiła do sądu gospodarczego w Katowicach. Niedoszły nabywca, czyli szkocka firma Gibson Group International, pozwał Skarb Państwa, Ministerstwo Gospodarki i Kompanię Węglową, żądając sądowego nakazu zawarcia umowy sprzedaży kopalni.

Szkoci argumentowali, że wywiązali się ze wszystkich zobowiązań: wpłacili 4 mln wadium, podpisali porozumienie z załogą i zadeklarowali, że są gotowi wyłożyć 250 mln zł na kupno kopalni i kolejne 800 mln zł na inwestycje. Nie przekonało to zarządu Kompanii. - Inwestor nie dostarczył w terminie potwierdzenia zarejestrowania swojego oddziału w Polsce i zbyt późno wystąpił do MSWiA o zgodę na nabycie działek na terenie kopalni - stwierdziła spółka węglowa, unieważniając umowę.

Teraz sąd ma zająć się sprawą, ale Szkoci wolą, aby nie trafiła na wokandę. "Gazeta" dowiedziała się, że Gibson Group International chce zaproponować Kompanii ugodę. W zamian za wycofanie pozwu Szkoci proponują ponowną transakcję. - Chcemy sfinalizować umowę, zamiast przez lata walczyć w sądzie. Z naszej strony nic się nie zmieniło. Nadal jesteśmy gotowi kupić Silesię i zainwestować w nią potrzebne pieniądze - deklaruje Tadeusz Mroziński, pełnomocnik Gibson Group International w Polsce.

Więcej czytaj w Gazecie Wyborczej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.