czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2008
  • wyświetleń: 1406

Włosi spotkali się z burmistrzem

Burmistrz Marian Błachut w dniu 10 września gościł w Urzędzie Miejskim grupę włoskiej młodzieży wraz z opiekunami Laurą Capria i Bruną Tagliaferri.

Młodzież przyjechała do naszego miasta w ramach współpracy międzynarodowej zawiązanej przez Gimnazjum Publiczne nr 2 ze szkołą we włoskim mieście Alatria. Młodzi Włosi mieszkają w domach swoich polskich kolegów oraz uczestniczą we wspólnych spotkaniach – zawodach sportowych, lekcjach, zwiedzają również nasze miasto i kraj.

Tygodniowy pobyt jest bardzo urozmaicony - młodzież była na Szyndzielni, w Krakowie, Wieliczce, Wadowicach. W planach mają jeszcze spotkanie z historią w Oświęcimiu.

Burmistrz serdecznie powitał młodzież włoską oraz towarzyszącą swoim kolegom - młodzież polską pod opieką Jadwigi Distel i Moniki Ryrych. Odpowiadał na pytania gości, którzy interesowali się tym, co w Czechowicach-Dziedzicach robi się dla młodzieży oraz jak przebiegają w naszym mieście wybory władz samorządowych i burmistrza.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wymianą flag. Burmistrz otrzymał flagę włoską a nasza flaga miejska powędruje do włoskiej Alatri.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.