czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2008
  • wyświetleń: 1492

Hutmen przeprowadzi się do Czechowic?

Już od kilku miesięcy trwa restrukturyzacja spółki Hutmen, należącej do Impexmetalu. W ramach restrukturyzacji działalność Hutmenu ma zostać przeniesiona z Wrocławia do Czechowic - Dziedzic. W przyszłym tygodniu Solidarność Hutmenu ma spotkać się z zarządem spółki.

- Zawiesiliśmy spór zbiorowy - przyznaje Józef Symonowicz, przewodniczący Solidarności Hutmenu.- W przyszłym tygodniu spotykamy się z zarządem spółki. I liczymy na konkretne decyzje w sprawie przyszłości zakładu.

Jak podkreśla J.Symonowicz z zatrudniającego około 440 osób Hutmenu musiałoby zostać zwolnionych około 200 pracowników. Zarząd przekonuje, że przeprowadzka z Wrocławia do Czechowic polegałaby na przeniesieniu produkcji do miejsca, gdzie ma siedzibę spółka zależna Hutmenu.

-Trudno jednak sobie wyobrazić sytuację, gdy pracownicy będą codziennie dojeżdżać do pracy pokonując odległość 240 kilometrów- dodaje J.Symonowicz.- I nie byłoby żadnych wątpliwości gdyby to była przeprowadzka w obrębie Wrocławia. Ale tak nie jest i ludzie obawiają się utraty miejsc pracy.

Sprawa przeprowadzki od początku budziła wiele kontrowersji. Protestowały związki zawodowe, czego efektem był spór zbiorowy. Obecnie emocje opadły, zawieszono spór zbiorowy.

- Koncepcja przeprowadzki jest nadal utrzymywana, choć ostateczna decyzja nie zapadła - mówi Mieczysław Wicherski, kierownik biura zarządu Hutmenu SA.- Rozważamy kilka wariantów i cały czas analizujemy sytuację. Szukamy optymalnego rozwiązania. To zazwyczaj trochę musi potrwać, bo jak wiadomo pośpiech jest złym doradcą. Dlatego staramy się wybrać najlepszy wariant mając na względzie fakt, że tak duży zakład, z rosnącymi kosztami nie ma szans na przetrwanie.

Wirtualny Nowy Przemysł - www.wnp.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.