czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2008
  • wyświetleń: 1247

Gmina atrakcyjna dla developerów?

Coraz wyraźniej widać, że w dużych miastach brakuje terenów pod budownictwo mieszkaniowe.

Bielscy deweloperzy i agenci nieruchomości zwracają uwagę, że w atrakcyjnych dzielnicach miasta blisko centrum do wykorzystania pozostają jedynie pojedyncze działki. W rejonach popularnych od wielu lat, Kamienicy, Mikuszowicach, Straconce, ceny wolnych działek są wyjątkowo wysokie. Większe możliwości daje poszukiwanie miejsca na dom w dzielnicach takich jak Wapienica, a przede wszystkim Lipnik.

W tej sytuacji może warto zastanowić się nad lokalizacją poza samym Bielskiem. I to niekoniecznie w którejś z modnych miejscowości, jak Jaworze, gdzie ceny działek dorównują gruntom w mieście. Właściwie we wszystkich miejscowościach na Podbeskidziu widać wyraźne ożywienie budownictwa jednorodzinnego. I łatwo się przekonać, że zdecydowana większość inwestorów to ludzie spoza tych miejscowości, bardzo często nawet spoza naszego regionu. Osiedlają się tutaj, bo okolica jest spokojna, widoki ładne, a ludzie życzliwi. Najczęściej dojazd do pracy – także w Aglomeracji Katowickiej – nie zajmuje im więcej czasu, niż godzinę, a uwzględniając plany rządu budowy drogi ekspresowej S1 Bielsko-Mysłowice, za kilka lat będzie on jeszcze szybszy.

Władze gmin powiatu bielskiego świetnie zdają sobie sprawę z tego nowego osadnictwa. I sprzyjają mu! To dlatego, że nowi obywatele gminy są jednocześnie nowymi podatnikami, z reguły znacznie przekraczającymi kolejne progi podatkowe.

Zainteresowanie działkami skutkuje jednak tym, że w atrakcyjnym miejscu trudno już znaleźć coś ciekawego. Dużo większe możliwości stwarzają Czechowice-Dziedzice. Dla osób z zewnątrz miasto już w pierwszym skojarzeniu wydaje się mało atrakcyjne, przywołujące na myśl przede wszystkim ciężki przemysł z rafinerią na czele.

Nie pamięta się jednak, że poza samym miastem na Czechowice składają się wiejskie miejscowości, do których z miasta jest blisko i łatwo się do nich dostać. Zresztą w obrębie samych Czechowic-Dziedzic wiele jest terenów zielonych ze wspaniałymi widokami na Beskidy. Bliskość Bielska i zaledwie 40-minutowa (przy średnim ruchu) odległość od Katowic każe poważnie rozważyć lokalizację właśnie w Czechowicach-Dziedzicach.

Gazeta Beskidzka

--------------------------

Śląski serwis nieruchomości - mojelokum.pl class=dodaj>mojelokum.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.