czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2008
  • wyświetleń: 1154

Podsumowanie Jesiennej Profilaktyki

W sobotę 6 września w parku miejskim przy ul. H.Sienkiewicza odbyło się uroczyste otwarcie Jesiennej Szkoły Profilaktyki.

Koncert muzyczny zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uświetnili swoją obecnością: burmistrz Marian Błachut z małżonką, dyrektor MDK - Bolesław Folek, dyrektor OPS - Bogusława Balcarek, p.o. kierownika Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień - Róża Kotowska, Komendant Straży Miejskiej – Mirosław Janko, przewodnicząca Osiedla „Renardowie” - Alicja Wróbel oraz wice-przewodniczący Osiedla „Centrum” - Władysław Kolondra z małżonką.

Zaproszeni goście oraz uczestnicy imprezy mogli cieszyć się nie tylko dobrą pogodą, ale również delektować się wspaniałym brzmieniem muzyki takich zespołów jak Avalanche czy Puste Biuro. Zespół Avalanche zwrócił uwagę na ważne problemy społeczne i na wartości, na które warto stawiać w życiu ubierając piękne teksty w ciekawą i wpadającą w ucho muzykę. Natomiast Karolina Kidoń zachwyciła słuchaczy wspaniałą barwą głosu i słusznie została nazwana przez jednego z członków zespołu „Polską Tiną Turner”.

W czasie trwania koncertu dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i konkurencjach zorganizowanych przez harcerzy oraz pracowników Świetlicy Profilaktyczno - Wychowawczej „Zatoka”. Wśród dzieci biorących udział w grach i konkursach, zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy oceniają, że w imprezie uczestniczyło ok. 300 osób. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach Jesienna Szkoła Profilaktyki wpisze się na stałe do kalendarza imprez i pozyska większe grono zwolenników.

- Cieszymy się, że osoby obecne były zachwycone pomysłem zorganizowania takiego koncertu, w czasie którego nie sprzedawano alkoholu. Jesteśmy przekonani, że nasza idea jest słuszna, wyciągamy wnioski na przyszły rok, jak zachęcić młodzież do liczniejszego uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach. Zakładaliśmy, że czechowickie szkoły będą wspierać naszą działalność i przyłączą się do obchodów Jesiennej Szkoły Profilaktyki, w tym celu rozesłaliśmy zaproszenia do wszystkich szkół. Jednak tylko dwie szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 z Ligoty i Szkoła Podstawowa Nr 2 z Czechowic – Dziedzic odpowiedziały na nasz apel i zorganizowały dla swoich uczniów wspólne wyjście na Jesienną Szkołę Profilaktyki. Jest to postawa godna naśladowania, dlatego bardzo dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i pedagogom z powyższych szkół za to, że poważnie potraktowały nasze zaproszenie - mówi kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Agnieszka Borowska – Paszek.

W czasie trwania koncertu rozdawano ulotki informacyjne oraz materiały promujące trzeźwość. Można było również uzyskać fachową poradę, gdzie uzyskać pomoc w sprawie uzależnień. Prezentowano także gogle symulujące upojenie alkoholowe, by przestrzec kierowców przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Gogle były prawdziwym hitem, osoby które chciały sprawdzić ich właściwości musiały ustawić się w kolejce.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz ochotnicy z PCK i Straży Pożarnej, którym organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu imprezy. Podziękowania składają również Renacie Krystek, która pełniła rolę konferansjerki oraz Maćkowi Słatyńskiemu i Jagnie Krzanowskiej, którzy pomogli nam zorganizować imprezę pod względem muzycznym.

Organizatorzy pozytywnie oceniają rozpoczęcie tegorocznej Jesiennej Szkoły Profilaktyki i zapewniają, że w przyszłym roku będzie nas czekała jeszcze lepsza zabawa.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.