czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2008
  • wyświetleń: 4675

W Silesii nie ma węgla i górników

W kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach fedruje się obecnie na dobę tyle węgla, ile w innych kopalniach na godzinę. Dlaczego? Po pierwsze, Kompania Węglowa od lat nie inwestowała w kopalnię i nowe złoża są do wydobycia nieprzygotowane. Po drugie, w "Silesii" zaczyna brakować górników.

W Silesii nie ma węgla i górników


Kopalnia "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach wydobywa już tylko około 200 ton węgla na dobę. Przyczyny takiego stanu rzeczy są dwie. Po pierwsze, Kompania Węglowa od 2 lat w kopalnię nie inwestowała, nie prowadzono w niej robót przygotowawczych i teraz nie ma ścian gotowych do wydobycia. Po drugie, na "Silesii" zaczyna brakować załogi. To z powodu blokady przyjęć, ale nie tylko - mówi przewodniczący zakładowej Solidarności 80 Jerzy Zużałek. www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/uciekli_jan10.mp3 target=_blank class=dodaj>Posłuchaj.

Doświadczeni górnicy z czechowickiej kopalni uciekają do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w której zatrudniają się np. w kopalni "Krupiński" w Suszcu. Obecnie "Silesia" zatrudnia do pracy pod ziemią tylko 562 pracowników. Na dodatek, na urlopach i zwolnieniach lekarskich przebywa 1/3 z nich. W efekcie, coraz trudniej jest obłożyć wszystkie stanowiska pracy na 4 zmianach.

Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.