czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2008
  • wyświetleń: 2621

Rondo otrzymało imię Solidarności

W niedzielę, 14 września odbędzie się uroczystość nadania rondu u zbiegu ulic J.Słowackiego, Niepodległości i J.Piłsudskiego w Czechowicach-Dziedzicach nazwy "Solidarności".

Rondo otrzymało imię Solidarności
Rondo Solidarności... od niedzieli.


W imieniu Komitetu Organizacyjnego tj. Terenowej Sekcji NSZZ "Solidarność", przewodniczącego Rady Miejskiej i Burmistrza Czechowic-Dziedzic zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w uroczystości, poprzedzonej mszą świętą w Kościele pw. NMP Królowej Polski o godz. 11.30.

Po uroczystościach kościelnych, około godz. 12.30 odbędzie się przemarsz gości i pocztów sztandarowych na rondo, gdzie nastąpi poświecenie i nadanie mu nazwy „Solidarności”.

***

Nazwa Rondo "Solidarności" została nadana przez czechowicką Radę Miejską uchwałą Nr XIX/161/08 z dnia 8 kwietnia 2008 r. Z inicjatywą uchwałodawczą nazwania ronda wystąpiła Komisja Samorządności i Porządku Publicznego, odpowiadając tym samym na wniosek Terenowej Sekcji NSZZ „Solidarność” oraz klubu radnych Rodzina- Prawo Wspólnota.

Wnioskodawcy inicjatywy podkreślają, iż: "Fakt istnienia ruchu społecznego "Solidarność" był jednym z największych wydarzeń w historii naszego narodu ostatnich lat w walce o wolną i demokratyczną Polskę. (...) Niech ta nazwa wynika z pragnienia uhonorowania wysiłku, odwagi i mądrości ludzi, których niezłomne zachowanie w 1980 roku zapoczątkowało wielki historyczny zryw Polaków do wolności".

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.