czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 września 2008
  • wyświetleń: 1214

Znany podróżnik w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zaprasza na spotkanie z podróźnikiem i eksploratorem Jackiem Pałkiewiczem. Odbędzie się ono w dniu 19 września (piątek) o godzinie 15.00 w czytelni GBP Bestwina.

Znany podróżnik w bibliotece
fot. GBP Bestwina


Jacek Pałkiewicz to "reporter, odkrywca, poświęcił kilkadziesiąt lat swojego życia jednej pasji: podróżowaniu. To, co robi, to nie tylko dobre rzemiosło, ale pasja, misja oraz styl życia. Czuje się Europejczykiem, mieszka we Włoszech, chociaż często można go spotkać na warszawskim Żoliborzu.

Przez długie lata związany był z dziennikiem "Corriere Della Sera", pisze dla "Newsweek Polska" oraz dla najpoczytniejszych magazynów europejskich. Czytelnicy są uwiedzeni jego stylem pisania, który odpowiada sposobowi chodzenia. Jest lekki i energiczny. To, co opowiada, stanowi tylko część jego doswiadczeń, a mimo to robi niezwykłe wrażenie. Odkrywca źródeł Amazonki, prekursor survivalu, weteran pustyni i dżungli, kierował licznymi wyprawami w odległych zakątkach świata.

We Włoszech nazywają go "Trzecim Polakiem" (po Janie Pawle II i Zibi Bońku), w Rosji jego popiersie stoi w muzeum, obok Gagarina i Heyerdahla. ten ostatni wprowadził go do superelitarnego klubu podróżników Geographical Society w Londynie."

aka / czecho.pl

Źródło: GBP Bestwina

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.