czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2008
  • wyświetleń: 1547

Sala przy gimnazjum z opóźnieniem

Przynajmniej o dwa miesiące opóźni się termin oddania do użytku nowej sali gimnastycznej przy Gimnazjum Publicznym nr 2.

Duża sala gimnastyczna przy „Dwójce”, której koszt oszacowano na 4 miliony złotych, miała być już gotowa 15 sierpnia. Ostatnio wykonawca – rybnicka firma Budexrem – zwrócił się do Urzędu Miejskiego o wydłużenie terminu prac do 15 października.

– Od samego początku tempo prac było niewystarczające – ocenia Renata Rus, naczelnik wydziału inwestycji w ratuszu. Budexrem winę zrzuca na błędy i podstawowe braki w dokumentacji projektu typowego.

– Projekt nie był do końca dopracowany. Urząd kupił go za 20 tysięcy, a projekt wykonawczy normalnie kosztuje 150 tys. albo i więcej. W tym dokumencie branże nie były skoordynowane między sobą – wyjaśnia Sebastian Skibiński, kierownik robót.

– Wcześniej firma takich uwag nie zgłaszała, a w umowie potwierdziła, że zapoznała się z dokumentacją projektową. Traktujemy to jako wymówkę – odpowiada Renata Rus.

Warto przypomnieć, że Budexrem jeszcze niedawno zapewniał, iż nie będzie problemów z terminem zakończenia robót.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.