czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2008
  • wyświetleń: 1959

Czarny dzień na drogach

Najczęściej w wypadkach na drogach ludzie giną właśnie dziś, czyli 20 września.

Czarny dzień na drogach


Taka tragiczna konkluzja wynika z podsumowania dokonanego przez sekcję ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. W ciągu ostatnich pięciu lat ofiar śmiertelnych było aż 15. Stąd pomysł zorganizowania Dnia Pamięci i Ofiarach Wypadków Drogowych - aby przypominać, ale i zapobiegać nieszczęściu.

- Nagła zmiana warunków pogodowych, nawierzchnia jest sucha i nagle po deszczu mokra. Wcześniej robi się ciemno, jezdnią nadal poruszają się rowerzyści, a piesi są mniej widoczni - tłumaczy kulisy wielu tragicznych zdarzeń drogowych o tej porze Robert Piwowarczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KWP.

Czarno wypada też podsumowanie całoroczne. Od stycznia na śląskich drogach w wypadkach zginęło już 299 osób, a najniebezpieczniejszy jesienno-zimowy okres dopiero przed nam. Tylko w ostatnich tygodniach, od czasu załamania się pogody, liczba kolizji wyniosła 250, tymczasem zazwyczaj jest ich około 70.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.