czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2008
  • wyświetleń: 1002

Biblioteka rozdawała uśmiechy

Żołnierska musztra, niebanalne i bardzo ciekawe przepisy na żołnierski bigos i grochówkę, "wojskowe" krzyżówki, zajęcia na poligonie – to tylko niektóre z zabaw, w których brały udział dzieci oraz młodzież specjalnej troski.

Biblioteka rozdawała uśmiechy
fot. MBP Czechowice-Dziedzice


A wszystko to z okazji imprezy „Dajcie Dzieciom Uśmiech”, która odbyła się w czwartek, 18 września, w Dworku Stara Cynkownia. Organizatorem zabawy była nasza biblioteka zaś finansowego wsparcia udzielił Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Zabawę integracyjną swoją obecnością zaszczycił przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny.

Na uczestników imprezy czekało mnóstwo zabaw, konkursów, które prowadziła p. Bożena Brzóska zaprzyjaźniona z dziećmi i naszą biblioteką. Aktorka Ewa Polak-Walesiak z Teatru "Kwadryga" z Bielska-Białej przedstawiła przepiękną bajkę o "Dwóch Dorotkach". Bardzo wzruszający był również - ulubiony przez dzieci i młodzież - konkurs piosenki.

W połowie zabawy, na sali pojawiła się ogromna, czekoladowa fontanna ufundowana przez p.Tomasza Kopcia, który również bezpłatnie udostępnił salę w Dworku Stara Cynkownia. Każdy uczestnik otrzymał słodkie owoce - banany, winogrona, arbuz i mandarynki zatopione w przepysznej czekoladzie. Pan Tomasz przyjął z rąk dyrektor MBP Ewy Kmiecik-Wronowicz podziękowania za przychylność, zrozumienie, gościnność i pomoc w integracji środowiska dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością oraz w czynieniu rzeczy małych-pięknymi.

Tegoroczna zabawa, jak co roku, była przepełniona wielkim śmiechem i radością, a uczestnicy imprezy wyszli obsypani nagrodami. Za udział w zabawie każdy otrzymywał drobne ale piękne upominki. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu wszyscy zostali obdarowani paczką ze słodkościami oraz pluszową przytulanką, a żołnierska piosenka brzmiała w uszach w powrotnej drodze do domu.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.