czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2008
  • wyświetleń: 1341

Decyzja w sprawie Silesii odłożona

20 września zarząd Kompanii Węglowej miał ogłosić swoją decyzję dotyczącą przyszłości kopalni "Silesia.

W Silesii nie ma węgla i górników


Decyzja jedna nie zapadła, a zarząd spółki górniczej zdecydował o przedłużeniu do końca października pracy specjalnego zespołu, który ma zbadać jak wielkie złoża węgla są w okolicach Czechowic-Dziedzic i ile trzeba zainwestować w kopalnię, by do nich dotrzeć.

Wiadomo już na pewno, że w czechowicki zakład nie zainwestują Szkoci - Kompania Węglowa wygrany przez Gibson Group przetarg na sprzedaż kopalni unieważniła. Firma Toma Gibsona chce się teraz spotkać z Kompanią w sądzie gospodarczym w Katowicach, ale ta sprawa związkowców z "Silesii" - do niedawna zabiegających o inwestorów ze Szkocji - już nie interesuje. Mówi szef Solidarności 80 w czechowickiej kopalni Jerzy Zużałek. www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/inwestor_jan23.mp3 target=_blank class=dodaj>Posłuchaj.

W posiedzeniach zespołu, którego prace zdecydują o dalszych losach "Silesi" biorą już udział przedstawiciele tzw. strony społecznej, m.in. przewodniczący kopalnianej Solidarności Dariusz Dudek.

Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.