czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2008
  • wyświetleń: 973

Przedszkolaki w Urzędzie Miejskim

Dnia 29 września do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przybyła 23 – osobowa grupa dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10.

Sześciolatki wraz z wychowawczyniami Bernadetą Jakubiec oraz Marceliną Balcarek odwiedziły magistrat w celach edukacyjnych. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadań o sztandarze i herbie miasta, zwiedziły sekretariat oraz gabinet burmistrza, poznały prace wybranych wydziałów oraz zapoznały się z funkcjonowaniem Urzędu Miejskiego.

Największe wrażenie na przedszkolakach wywarła sala ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Dla najmłodszych mieszkańców Czechowic-Dziedzic nie zabrakło także łakoci.

- Realizujemy tematykę, która pozwala dzieciom poznać ich najbliższe otoczenie. Zaczynamy od przedszkola, poprzez miasto w którym mieszkają, Polskę oraz zapoznajemy dzieci z elementarnymi zagadnieniami o Unii Europejskiej – mówi wychowawczyni Bernadeta Jakubiec.

Na zakończenie odwiedzin, dzieci życzyły zastępcy burmistrza Maciejowi Kołoczkowi "Miłego dnia" oraz wręczyły mały upominek.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.