czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2008
  • wyświetleń: 3761

Paliła się szkolna stołówka

Parę minut po godz.10 na I piętrze Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Bestwinie zauważono dym. Były to na szczęście tylko ćwiczenia.

Reklama

Paliło się w szkolnej stołówce. Pani dyrektor natychmiast poleciła szkolnej sekretarce poinformować jednostkę ratowniczo – gaśniczą o zaistniałym zagrożeniu i zarządziła ewakuację uczniów.

Najszybciej pod szkołą pojawiła się jednostka OSP Bestwina i natychmiast strażacy przystąpili do przeszukiwania szkolnych pomieszczeń, sprawdzając, czy wszyscy uczniowie zostali ewakuowani. W tym samym czasie rozwijano również strażackie węże i przystąpiono do gaszenia.Pani dyrektor zameldowała prowadzącemu akcję, że po przeliczeniu wszystkich uczniów okazało się, że jednego z podopiecznych nie ma wśród ewakuowanych. Faktycznie, ubrani w chroniące górne drogi oddechowe maski, strażacy zameldowali, że jeden z uczniów wymaga pomocy z ich strony, ale do jego ewakuacji z zagrożonego miejsca może dojść tylko przez okno. Wezwano więc na pomoc samochód strażacki z wysuwaną drabiną i przystąpiono do ewakuacji ucznia a następnie udzielono mu pomocy lekarskiej.

gminabestwina.info/ target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.