czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2008
  • wyświetleń: 830

Biblioteka: Propozycje dla szkół

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 10 w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gmnazjalnych oraz średnich na zajęcia biblioteczne.

Reklama

Zajęcia odbywają się w ramach programu "Rozwiń swoje umiejętności i zainteresowania".

I. "Szlakiem bajkowych zamków czyli pierwsze spotkanie z biblioteką" - w ramach zajęć dzieci odkrywają tajemnicę, kryjącą się wśród książkowych półek oraz katalogów. Na zakończenie dzieci czytają ulubione książki.

II. Spotkania w ramach programu - „Po rozum...do biblioteki” mające na celu naukę samodzielnego poszukiwania potrzebnych informacji i materiałów, korzystania z różnych źródeł, ich selekcji i krytycznego odbioru, korzystanie ze środków masowego przekazu, rozbudzanie potrzeb czytelniczych.

III. Warsztaty edukacyjne „Czytam, rozumiem, notuję". Zajęcia mają na celu pomoc w samodzielnym uczeniu się, wyrażania sądów i opinii, przygotowanie młodzieży do świadomego wyboru przekazów medialnych oraz do analizy i krytycznej oceny oferty mediów.

IV. Warsztaty biblioteczne z zakresu edukacji europejskiej – Centrum Informacji Europejskiej – tematy „lekcji europejskich” do uzgodnienia z nauczycielem.

Zapraszamy również do odwiedzenia Galerii ExLibris, gdzie istnieje możliwość zorganizowania wystaw prac uczniów. Tematykę i termin lekcji można uzgodnić telefonicznie pod nr 032 214 57 80 lub osobiście w MBP Filii nr 10, ul. Węglowa 56 lub pod adresem mbpcz–dz@neostrada.pl.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.