czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2008
  • wyświetleń: 2390

Przybędzie mieszkań w mieście

Czechowice-Dziedzice oddają do użytku kolejny budynek socjalny w mieście. W obiekcie przy ulicy Kochanowskiego zamieszkają 33 rodziny.

Reklama

Osoby z trudną sytuacją materialną zasiedlą lokale o powierzchni od 21 do 44 metrów kwadratowych. Najwięcej, bo 15, jest mieszkań dwuizbowych, 12 posiada jedną izbę, a pozostałe sześć posiada trzy izby.

– To drugi budynek, który gmina w 2004 roku przejęła od walcowni metali za zaległości od podatku od nieruchomości i zaadaptowała na potrzeby budownictwa socjalnego. Tym razem udało się nadbudować obiekt o jedno piętro, dzięki temu mieszkań jest więcej niż przy ulicy Narutowicza. Tam udało się wygospodarować 16 lokali – powiedziała Gabriela Partyka z Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Gmina wyłożyła 2 miliony złotych na adaptację budynku, z czego 500 tysięcy dało Ministerstwo Infrastruktury. W połowie września budynek przeszedł wszystkie odbiory. Lokatorzy dostaną klucze od wymarzonych mieszkań już w przyszłym tygodniu.

www.super-nowa.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.