Wiadomości

  • 13 października 2008
  • wyświetleń: 1067

Bielski PKS tnie kursy autobusów

Mieszkańcy powiatu bielskiego oraz turyści korzystający z publicznej komunikacji autobusowej znów mają powody do narzekań.

W weekendy wielu z nich nie może dotrzeć do celu, bo Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej SA w Bielsku-Białej zlikwidowało właśnie 150 niedzielnych i świątecznych kursów w różne zakątki Podbeskidzia, a także województwa małopolskiego.

- Nie mieliśmy innego wyjścia. Musieliśmy ograniczyć liczbę kursów, bo były nierentowne - tłumaczy Marek Małacha, wicedyrektor bielskiego PKS.

Najwięcej autobusów w miniony weekend nie wyjechało na trasy lokalne, między innymi w kierunku Wilamowic, Bestwiny, Jasienicy czy Wilkowic. Wypadło też sporo kursów dalekobieżnych. Do odwołania zawieszona została na przykład linia do Jeleniej Góry. Zmiana rozkładu jazdy spowodowała ogromne zamieszanie na bielskim dworcu PKS.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.