Wiadomości

  • 13 października 2008
  • wyświetleń: 1573

Zezwolenie na psa agresywnej rasy

Zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 28 kwietnia 2003 r. prowadzenie hodowli lub posiadanie psa rasy uznawanej za agresywną, jednej z 11 ras wymaga uzyskania zezwolenia burmistrza.

W tym celu należy pobrać i wypełnić wniosek o wydanie zezwolenia na utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną. Wniosek można pobrać na biurze podawczym Urzędu Miejskiego – pl. Jana Pawła II 1, w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa - pokój 410 lub pobrać ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej - http://www.bip.czechowice-dziedzice.pl/res/serwisy/bip-czdz/komunikaty/_003_002_002_004_79867.doc target=_blank class=dodaj>tutaj.

Wykaz ras psów uznawanych za agresywne: amerykański pit bull terier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, pies kanaryjski, tosa inu, rottweiler, akbash dog, anatolian Karabash, moskiewski stróżujący i owczarek kaukaski.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.