czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2008
  • wyświetleń: 3502

14- i 15-latek skradli motorower

Policjanci Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii przesłuchują dwóch nieletnich czechowiczan w wieku 14 i 15 lat, którzy skradli motorower marki Adly Moto o wartości 2 tysięcy złotych z ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

W sobotę około godziny 11.30 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach patrolujący ulicę Ks. Barabasza zauważyli nieletniego, który jechał bez kasku na motorowerze. Zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie kontroli okazało się, że motorower został skradziony w dniu 26.09.br. z ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Nieletni został przekazany w ręce policjantów, a pojazd zabezpieczono.

Czechowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii szybko ustalili, że kradzieży tej dopuścili się dwaj nieletni czechowiczanie w wieku 14 i 15 lat. Sprawcy zostali zatrzymani.

Jak ustalono, skradli motorower w drodze do szkoły i ukryli go w zaroślach w okolicy miejsca swojego zamieszkania. Motorower zamierzali sprzedać. Wiedzieli, że ich 14-letni kompan nosi się z zamiarem kupna podobnego jednośladu. Zaproponowali mu więc jego sprzedaż za kwotę 300 złotych. Mieli ułatwione zadanie, bo w schowku właściciel pozostawił dowód rejestracyjny. Niedoszły nabywca wpadł w ręce strażników, gdy wraz ze swoim kolegą wybrał się na jazdę próbną.

Za swój czyn zatrzymani tłumaczyć się będą przed Sądem dla Nieletnich. Sąd może orzec wobec nich środki oddziaływania wychowawczego lub poprawczego.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.