Wiadomości

  • 15 października 2008
  • wyświetleń: 1067

Złoto dla czechowickich lekkoatletów

W dniu 12 października w Chorzowie zostały wręczone puchary Ministra Oświaty za tegoroczny ogólnopolski cykl biegów przełajowych.

W wyniku podsumowania 8 biegów wiosenno-jesiennych MOSiR Czechowice zwyciężył we wszystkich kategoriach, zarówno w szkołach podstawowych, gimnazjach a także w szkołach średnich (3 puchary).

- Cykl biegów rozpoczął się z początkiem br. w Siemianowicach, kolejne biegi miały miejsce w Dąbrowie Górniczej, Czeladzi, Piekarach Ślaskich, Cieszynie, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Finałowy bieg odbył się w Chorzowie skąd przywieźliśmy puchary i złotą paterę. W zawodach wzięło udział 25 drużyn z całej Polski - mówi instruktor lekkiej atletyki MOSiR Jan Kobędza.

Ponadto po raz czwarty biegacze MOSIR-u zdobyli Paterę Polska - Dziennik Zachodni i Śląskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Katowice edycja 2008. Najlepszymi biegaczami w swoich kategoriach zostali: Angelika Pazur i Krzysztof Kajstura w kategorii podstawówek, Paulina Kretschmer i Marcin Londzin w gimnazjach, Agata Chrzanowska i Maciej Bierczak w szkołach średnich.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.