Wiadomości

  • 16 października 2008
  • wyświetleń: 1077

Czechowice: Szkoła bez przemocy

W dniu 31 października w godzinach od 9.00 do 14.00 w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach w sali 305 odbędzie się szkolenie "Szkoła bez przemocy - mediacje szkolne".

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach Jesiennej Szkoły Profilaktyki przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim i adresowane jest głównie do pedagogów szkolnych, wychowawców i nauczycieli. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu do szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane w Biurze ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. ks. J.N. Barabasza 1 do dnia 28.10.2008 r.

Szkolenie poprowadzi Ewa Górska - mediator, trener mediacji, doradca d/s rozwiązywania konfliktu, 1000 przeprowadzonych mediacji - praktyk, prezes PCM o/Żory

Program szkolenia:
1.Aktualne regulacje prawne dotyczące mediacji w Polsce.
2.Kto może zostać mediatorem?
3.Zasady mediacji.
4.Konflikt i komunikacja.
5.Techniki mediacyjne.
6.Dokumentacja postępowania mediacyjnego.
7.Autorski program mediacji w szkole-mediacje rówieśnicze.
8.Konferencje naprawcze.
9.Oferta dla szkół.

Szczegółowych informacji udziela: Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom tel. 032 214-71-61.

aka / czecho.pl

Źródło: UM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.