czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2008
  • wyświetleń: 1917

Prawo jazdy w Bielsku na telefon

Reklama

Od dziś w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej można telefonicznie rezerwować miejsce na egzaminie pisemnym. To sposób na nocne kolejki przed ośrodkiem egzaminowania.

Do tej pory osoby, które skończyły kurs prawa jazda i chciały się zapisać na egzamin pisemny, a nie miały ochoty czekać kilka tygodni na wolny termin, przyjeżdżały przed Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej już w nocy.

– Chodziło o zarezerwowanie kolejki. Szansę na szybki egzamin miało tylko kilkanaście osób. Czasami kolejka ustawiała się już wieczorem – powiedział jeden z właścicieli szkół nauki jazdy.

Najpierw zadzwoń

Teraz ma to się zmienić. Kiedy pojawiliśmy się przed północą na parkingu przed WORD, w ostatnim dniu zapisów na miejscu, było pusto.

– Ostatnio kolejki były mniejsze. Może ludzie wiedzą, że wchodzą nowe zasady – usłyszeliśmy na portierni ZIAD.

To nowe zasady to możliwość zarezerwowania terminu przez telefon. Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerem: 0-668-988-820.

– Powyższy numer służy wyłącznie do przyjmowania zgłoszeń, w związku z tym osoba przyjmująca zgłoszenia nie udziela innych informacji. Telefon czynny jest wyłącznie w godzinach prowadzenia zapisów, to jest od 7:30 do wyczerpania limitu miejsc. Po wyczerpaniu miejsc emitowany jest komunikat informujący o godzinie rozpoczęcia zapisów na kolejny dzień. Za pomocą numeru nie prowadzi się korespondencji SMS oraz obsługi poczty głosowej. Nie przyjmuje się zgłoszeń za pomocą innych ogólnie dostępnych numerów WORD – poinformował bielski ośrodek egzaminowania kierowców.

Jerzy Balon, zastępca dyrektora WORD, przyznał, że nowe zasady to ukłon w stronę przyszłych kierowców.

– Chcieliśmy uniknąć nocnego oczekiwania. Choć ostatnio kolejki były nieco mniejsze, nawet nie udawało nam się zebrać całej grupy. Na tle innych ośrodków w Polsce wyglądamy dobrze. U nas na egzamin trzeba czekać do dwóch miesięcy, a są miejsca, gdzie czeka się nawet trzy miesiące – powiedział Jerzy Balon.

Od 12 do 24 miejsc

Telefonicznie zarezerwować termin mogą osoby, które po raz pierwszy przystępują do egzaminu teoretycznego. Rezerwacja odbywa się z jednodniowym wyprzedzeniem. W dniu egzaminu, a więc dzień po telefonie, do godz. 11, należy dostarczyć wszystkie potrzebne dokumenty. Liczba miejsc jest ograniczona, od 12 do 24.

Osoby, które pomyślnie zdadzą egzamin pisemny będą mogły szybciej przystąpić do części praktycznej.

– Maksymalny czas oczekiwania do to 30 dni, ale robimy wszystko, żeby to było nie więcej niż dwa tygodnie – dodał Jerzy Balon.

www.super-nowa.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.