czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2008
  • wyświetleń: 1921

Zderzenie pociągów w Katowicach

Dwie dyżurne ruchu zostały zatrzymane po piątkowym zderzeniu dwóch pociągów osobowych w Katowicach, jedna z nich była pod wpływem alkoholu - podała policja. W wypadku zostało poszkodowanych 16 osób. Do kolizji doszło w piątek wieczorem w pobliżu stacji Katowice-Ligota.

Reklama

- Przed godz. 22. pociąg Intercity uderzył w tył pociągu osobowego relacji Katowice-Bielsko-Biała - relacjonuje PAP nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji. Policjanci mieli początkowo informację o czterech rannych. W wypadku ucierpiało jednak 16 osób. Dziesięć z nich po udzieleniu pomocy zostało zwolnionych do domu, na obserwacji w szpitalach pozostaje sześć pozostałych poszkodowanych.

Według głównego dyspozytora okręgu śląskiego PKP Krzysztofa Jakubczyka, pociągi po zderzeniu nie wykoleiły się, jednak tor, na którym doszło do kolizji będzie jeszcze przez jakiś czas zablokowany. Ruch będzie na nim wstrzymany do czasu wykonania niezbędnych czynności przez policję i prokuraturę.

- Obok jest co prawda drugi tor, ale remontowany, dlatego nie można na niego skierować pociągów, dlatego do czasu udrożnienia ruchu składy będą objeżdżały to miejsce torem towarowym - powiedział Jakubczyk.

tvn24.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.