Wiadomości

  • 21 października 2008
  • wyświetleń: 13417

Powstanie nowe centrum handlowe!

Niebawem w Czechowicach ma powstać nowe centrum handlowo-usługowe z częścią gastronomiczną i biurowo-konferencyjną. 20 października dowiemy się jak będzie wyglądało.

Powstanie nowe centrum handlowe!
Nowe centrum ma powstać na terenach po NTK Cables.
fot. zumi.pl


Inwestycja będzie realizowana w rejonie ulic: Legionów, Kolejowej, Smolnej w Czechowicach-Dziedzicach, czyli na terenach byłej NKT Cables i terenach komunalnych.

Podczas spotkania 20 października w Urzędzie Miejskim przedstawiona zostanie wizualizacja koncepcji ww. inwestycji oraz zostanie omówiona propozycja budowy nowych obiektów, utworzenia zieleni parkowej i połączenia funkcji handlowo - usługowej z funkcją administracyjno-kulturalną.

Koncepcja zakłada śmiałe i nowoczesne założenia architektoniczno-urbanistyczne, które w przypadku realizacji, mogą doprowadzić do rewitalizacji terenu poprzemysłowego i powstania w centrum miasta nowego kwartału o odmiennych niż to tej pory funkcjach.

Plany budowy centrum wzbudziły już społeczne protesty, czego wynikiem było m.in. zdjęcie z porządku obrad sesji Rady Miejskiej w dniu 23 września 2008 r. projektu uchwały dotyczącego tego tematu.

aka / czecho.pl

Źródło: UM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.