czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2003
  • wyświetleń: 791

Konsul rosyjski w Czechowicach!

Czy prawdziwe są pogłoski o planach wyburzenia stojącego w Czechowicach-Dziedzicach od 50 lat pomnika wdzięczności dla armii radzieckiej? Sprawą zainteresowani są nie tylko mieszkańcy, ale także całe państwo rosyjskie w osobie swojego przedstawiciela - konsula generalnego Federacji Rosyjskiej w Krakowie Leonida Radionowa. Dyplomata pojawił się w czwartek w czechowickim ratuszu.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że o wizycie konsula w Czechowicach mało kto wiedział, włączając w to samych burmistrzów miasta. Rosyjski dyplomata spotkał się tylko z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Jackiem Niedźwiedzkim.

Przypomnijmy, że nad przyszłością pomnika dyskutują, już od dekady, czechowiccy radni. Ostatnio jeden z nich zaproponował, pół żartem pół serio, by pomnik zburzyć i na jego miejscu zlokalizować parking samochodowy. O pomyśle tym dowiedział się konsul rosyjski w Krakowie i zaniepokojony przyjechał do Czechowic.

Iza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.