czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2008
  • wyświetleń: 962

Jubielusz w Ośrodku Dziennego Pobytu

W środę 8 października w Ośrodku Dziennego Pobytu w Dziale Osób Starszych odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 25 lecia funkcjonowania tego Działu.

Reklama

Przybyli do nas zaproszeni goście: Pan Burmistrz Marian Błachut, zastępca Burmistrza Pan Maciej Kołoczek, Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Bogusława Balacarek, zastępca Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Hanna Żołdak, Pani Teresa Witosz była kierowniczka placówki z najdłuższym stażem, kierownik Świetlicy Zatoka Renata Buryło, kierownik Domu Pomocu Społecznej Maria Szlagura, pracownicy działu świadczeń, księgowości oraz pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej. Oczywiście był także personel z pozostałych działów placówki – kuchni, działu opieki nad dziećmi. Świąteczna atmosfera panowała w Dziale Osób Starszych od samego rana, każdy miał swój wkład w przygotowanie całości.

Inauguracja miała miejsce o trzynastej, kiedy pojawili się wszyscy zaproszeni. Po powitaniu gości i wręczeniu przez Pana Burmistrza Mariana Błachuta dyplomów uznania oraz kwiatów najbardziej zasłużonym pracownikom odbyła się część artystyczna. Najpierw wystąpił zespół ludowy „Dankowianie” z Dankowic. Był to wspaniały występ taneczno wokalny, cała publiczność śpiewała niektóre znane piosenki i refreny wraz z Dankowianami.

Później swój program artystyczny zaprezentowali podopieczni prowadzeni przez terapeutkę Monikę Sobik. Zaprezentowali zgromadzonym gościom wiersze, podziękowania, słowa uznania dla działalności placówki, pracy personelu, opieki, śpiewali piosenki przy wokalnym wsparciu opiekunek Grażyny Cieślik i Teresy Śmielak.

Publiczność ponownie włączyła się we wspólny śpiew, żywo reagowała oklaskami. Owacje po tych dwóch prezentacjach trwały bardzo długo. Dla podopiecznych występ przed tak dużą publicznością był sporym wyzwaniem, walczyli dzielnie z tremą, ale pięknie się zaprezentowali.

Po występach był czas na rozmowy, słodki poczęstunek (zorganizowany dzięki szczodrości naszych sponsorów), oglądanie wystawy prac artystycznych, rękodzieła podopiecznych.
Mamy nadzieję, że całe wydarzenie zapisze się pozytywnym echem u wszystkich, którzy do nas w tym dniu zawitali.

Zapytaliśmy dwoje naszych podopiecznych o słowa refleksji na temat tego wydarzenia, oto one:
Krzysztof Gilman:
”(...)Żadne słowa nie wyrażą radości i szczęścia, którego zaznają pensjonariusze, dzięki życzliwości i ofiarności Pań Opiekunek. Wśród tych Pań jest osoba szczególnie bliska sercu każdego z podopiecznych.(...)Potrafi stworzyć miłą i ciepłą atmosferę, rodzinną, kojąco wpływającą na wszystkich. Pani Monika Sobik (o której tu mowa) cechuje się życzliwościa, spokojem, taktem oraz wyrozumiałością, dlatego czujemy się z nią bezpiecznie jak w rodzinnej atmosferze.(...)To naszym kochanym Paniom Opiekunkom staraliśmy się najgoręcej i najserdeczniej podziękować podczas tej uroczystości, za ich ogromny wysiłek, śpiewając piosenki i mówiąc wiersze.
(...)za ogromny trud i poświęcenie oraz serdeczność i życzliwość jesteśmy wszyscy ogromnie wdzięczni naszym kochanym opiekunkom i Pani kierownik.”

Wiktoria Kłaptocz:
„(...) Była to imponująca impreza, przy udziale licznych zaproszonych gości z Burmistrzem Miasta na czele. Po serdecznych podziękowaniach, wręczeniu dyplomów zasłużonym osobom za funkcjonowanie tej placówki – była część artsytyczna. Wystąpił zepół regionalny z Dankowic – panie i panowie ukazywali piękno swego regionu poprzez swój strój, pieśni, muzykę oraz taniec. Po ich występach wystąpiliśmy my – podopieczni Ośrodka. Były serdeczne podziękowania za istnienie tej placówki, za serdeczną troskę, opiekę personelu. Występy, wiersze, pieśni, inscenizacje związane z ludźmi w podeszłym wieku. Po tym podjęto gości i nas obfitym poczęstunkiem: ciastem, kawą, herbatą. A na koniec były jeszcze wspólne tańce z zespołem z Dankowic przy akompaniamencie akordeonu. Tak radosne przeżycie udzieliło się wszystkim uczestnikom imprezy.”

Myślę, że powyższe słowa, spontaniczne, na świeżo po uroczystości są najlepszym dowodem na to co miało miejsce 8 października 2008 roku w Ośrodku Dziennego Pobytu.

OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.