czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2008
  • wyświetleń: 1669

Rozpoczął się kurs pierwszej pomocy

W czytelni biblioteki w Kaniowie rozpoczął się kurs pierwszej pomocy dla dzieci ze szkoły podstawowej, prowadzony przez strażaków z OSP Kaniów, komendanta gminnego Grzegorza Owczarza i Bartłomieja Droździka.

Reklama

Rozpoczął się kurs pierwszej pomocy
fot. GBP Bestwina


Uczniowie klasy V nie byli tylko biernymi słuchaczami, gdyż każdy mógł wypróbować reanimacji metodą usta- usta, na modelu tzw. "fantomie". Ponadto dowiedzieli się jak udzielić pomocy przy złamanych nogach, poparzeniach. Nauczyli się również jak sprawdzać oddech, tętno, jak zakładać opatrunki uciskowe na krwawiące rany i jak się zachować gdy ktoś wypije groźną substancję niewiadomego pochodzenia.

Była również mowa o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i telefonach alarmowych. Skrócony kurs okazał się bardzo ciekawy i dzieci chętnie ćwiczyły to, co pokazywali strażacy. Po pokazie i przeprowadzonych próbach padło wiele pytań dotyczących wypadków i co wtedy zrobić. Strażacy odpowiedzieli na wszystkie pytania i zaprosili uczniów na następne spotkanie już za miesiąc, aby utrwalić wiadomości i jeszcze raz wszystko przećwiczyć.

Uczestnicy kursu będą teraz wiedzieli jak udzielić pomocy koledze, koleżance, a może nawet komuś uratują tym życie. Powodzenia!

GBP Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.