czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2003
  • wyświetleń: 985

Będzie alarm powodziowy!

Reklama

W wyniku intensywnych opadów deszczu podnosi się stan wód w rzekach powiatów: bielskiego i pszczyńskiego. Dziś późnym wieczorem alarm przeciwpowodziowy zostanie ogłoszony w gminach: Bestwina, Czechowice i Wilamowice oraz w Goczałkowicach, Pszczynie i Miedźnej. Wszystkich jednak uspakajamy, powódź grozi nam tylko na papierze. Jak działać w przypadku zagrożenia powodziowego ćwiczą od dziś do piątku zespoły reagowania kyzysowego oraz wszystkie podległe im służby. Z doświadczenia wiemy, że największym zagrożeniem dla naszego powiatu jest woda, dlatego taki, a nie inny scenariusz - powiedział Szymon Sekta z pszczyńskiego zespołu reagowania kryzysowego.

Jak przekonaliśmy się w ciągu kilku ostatnich lat, w czasie powodzi w powiecie pszczyńskim groźna jest nie tylko Wisła, ale i Pszczynka. Tymczasem, jak poinformował nas Czesław Witański z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, są już pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na jej zabezpieczenie.


Iza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.