Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 listopada 2008
  • wyświetleń: 3581

Nagroda im. Londzina wręczona

W piątek 14 listopada w Bielsku-Białej wręczono nagrodę im. ks. Londzina. To coroczny dowód uznania i uhonorowania osób, które w działalności naukowej, kulturalnej, artystycznej i samorządowej, nawiązują do idei realizowanych przez patrona wyróżnienia.

Nagroda im. Londzina wręczona
fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Ks. Prałat Józef Londzin to wielki patriota, poseł, działacz społeczny i samorządowy Ziemi Bielskiej i Cieszyńskiej. Wśród nominowanych znalazły się osoby i grupy osób, które wnoszą trwałe i humanistyczne wartości do życia społecznego i kulturalnego regionu, rozsławiając i promując naszą "małą Ojczyznę".

Kandydatem Czechowic-Dziedzic do Nagrody był Zespół Regionalistów z Ligoty, który tworzą: ks. kanonik Jan Miłkowski, ks. Jan Błotko, Urszula Duława, Franciszek Brańka, Małgorzata Hess, Andrzej Kobiela, Krzysztof Przemyk.

14 listopada na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej nominację dla Zespołu odebrał z rąk starosty Andrzeja Płonki i przewodniczącej Kapituły Nagrody Aliny Świeży-Sobel ksiądz kanonik Jan Miłkowski. Na widowni obecni byli pozostali członkowie Zespołu o raz władze samorządowe Czechowic-Dziedzic z przewodniczącym Rady Markiem Kwaśnym i burmistrzem Marianem Błachutem na czele.

Nagrodę im. Księdza Józefa Londzina otrzymał mieszkaniec Międzyrzecza Dolnego, Henryk Francuz.

danielek2002 / klub czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.