Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2008
  • wyświetleń: 653

Zapoznali się z tematem narkomanii

W dniu 17 listopada w budynku świetlicy profilaktyczno – wychowawczej „Zatoka”, odbyło się kolejne szkolenie w ramach Jesiennej Szkoły Profilaktyki, które zostało zorganizowane przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Szkolenie pod tytułem „Narkotykowe dylematy – psychospołeczne aspekty narkomanii” zainteresowało nauczycieli, pedagogów, pracowników socjalnych oraz wychowawców pracujących w świetlicy. W wykładzie uczestniczył również funkcjonariusz czechowickiej policji. W czasie szkolenia można było zapoznać się z danymi statystycznymi na temat narkomanii, poznać podstawowe definicje dotyczące narkomanii oraz rodzaje uzależnień.

Ponadto, prowadzący szkolenie – Ireneusz Brachaczek, który jest licencjonowanym specjalistą ds. narkomanii Krakowskiego Towarzystwa Pomocy Uzależnionym i Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, przedstawił słuchaczom klasyfikację narkotyków oraz opowiedział o przepisach karnych zawartych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29.07.2005 r. Brachaczek w bardzo ciekawy sposób podzielił się z uczestnikami szkolenia swoją wiedzą na temat przeciwdziałania narkomanii.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.