Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2008
  • wyświetleń: 1013

Firmy skąpią na zdrowie pracowników

Częściowa refundacja zakupu okularów, wizyta u lekarza z badaniem ciśnienia i ogólnym wywiadem medycznym - tak ubogie zdrowotne pakiety fundują zwykle firmy swoim pracownikom.

O badaniach krwi, skierowaniu na rentgen, czy USG na koszt pracodawcy nie ma nawet mowy. Część przedsiębiorców lekceważy zdrowie podwładnych i nie kieruje ich na badania, choć są obowiązkowe. Powodem są pieniądze, bo to pracodawca ponosi koszt badań.

- Brak okresowych badań lekarskich i szkoleń BHP to najczęstsza przyczyna nakładanych przez nas kar - mówi Magdalena Skalmierska, rzeczni- czka prasowa Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach.

Tymczasem warunki pracy w Polsce są jednymi z najgorszych w Unii Europejskiej. Jak podaje PIP, w warunkach szkodliwych dla zdrowia pracowało w 2007 roku ponad pół miliona Polaków! Z raportu przygotowanego przez firmę Medicover wynika, że aż 50 proc. pracowników skarży się na bóle kręgosłupa, a 30 proc. na bóle głowy. To oczywiście tylko najlżejsze dolegliwości.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.