Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2008
  • wyświetleń: 746

Biblioteka: Historyjka o ziemniaku

Skąd wziął się ziemniak? Dlaczego tak często króluje na naszym stole? Odpowiedzi na te pytania znalazły się w przedstawieniu przygotowanym przez bibliotekarkę Alinę Osipczuk oraz Koło Miłośników Książki działające w Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Inscenizacja – Historyjka o ziemniaku została zaprezentowana w Oddziale Dziecięcym. Gromkimi brawami talenty starszych kolegów nagrodziła publiczność – przedszkolaki z czechowickiego przedszkola nr 5.

Teatralne spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Miłośnicy książek z biblioteki szkolnej - Dominika Bodzek, Magdalena Grygierzec, Justyna Szymańska, Małgorzata Maciejowska, Natalia Kosińska, Klaudia Gryz i Marta Janusz - zapoznali się z księgozbiorem, formami pracy oraz zasadami działania elektronicznego systemu wypożyczeń Prolib.

Zacieśnienie współpracy pomiędzy biblioteką szkolną z SP nr 2, a biblioteką publiczną jest koniecznością, zwłaszcza w zakresie wyrabiania u uczniów nawyku czytania, wymiany informacji o zbiorach, a także pomocy w edukacji czytelniczej i medialnej. To także budowanie pozytywnych doświadczeń czytelniczych, promocja bibliotek i budowanie ważnego elementu życia kulturalnego miasta.

MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.