Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 listopada 2008
  • wyświetleń: 1221

Przedszkolaki spotkały się z żołnierzem

Pierwsze pytanie jakie padło w Kaniowie na spotkaniu z Żołnierzem Chorążym Janem Kotewiczem pracownikiem Wojskowej Komisji Uzupełnień (WKU) w Oświęcimiu było co to jest poligon i co jedzą żołnierze?

Przedszkolaki spotkały się z żołnierzem
fot. GBP Bestwina


Oczywiście pan Jan wszystko wyjaśnił, pokazał menażki, maniorki, niezbędnik żołnierza oraz łóżko polowe zwane karimatą. Chorąży Kotewicz zaprezentował dzieciom ubranie galowe i polowe, które to znacznie bardziej im się podobało. Każdy mógł przymierzyć hełm, kamizelkę, maskę gazową, a co najciekawsze potrzymać atrapę broni.

Było bardzo wesoło na zakończenie przeprowadzono musztrę i tutaj należy pochwalić czterolatki za zdyscyplinowanie, gdyż najszybciej zdołali się ustawić w dwuszeregu. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki (czterolatki, pięciolatki i sześciolatki) i każdy chłopiec zaplanował sobie że zostanie żołnierzem.

GBP Bestwina

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.