czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2008
  • wyświetleń: 914

Absolwenci spotkali się z uczniami

Nietypową oprawę miał tegoroczny dzień seminaryjny w Zespole Liceów im. Marii Skłodowskiej.

Na korytarzu można było zobaczyć stoisko przedstawicieli Wojska Polskiego lub spotkać znanych absolwentów czechowickiego ogólniaka, którzy w związku z jubileuszem 60-lecia liceum zostali zaproszeni do prowadzenia tego dnia wykładów w murach swojej dawnej szkoły.

Wśród wykładowców byli m.in. prof. Władysław Borgieł (matura 1964), specjalista w dziedzinie fizyki teoretycznej z Uniwersytetu Śląskiego, Anna Szostak (matura 1976) z Camerata Silesia, jeden z najlepszych polskich dyrygentów chóralnych, ks. dr Bogusław Steczek (matura 1969) z Collegium Ignatianum w Krakowie, ppłk Andrzej Stegienko (matura 1978), który był m.in. rzecznikiem prasowym dowodzonej przez Polaków Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku i Stanisław Czyż (matura 1967), wiceburmistrz Czechowic-Dziedzic.

Najbardziej rozpoznawalnym absolwentem był Zygmunt Smalcerz, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Monachium (1972 rok).

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.