czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2008
  • wyświetleń: 2285

Nie kupuj auta dla złodzieja

Województwo śląskie to region, w którym po Mazowszu, kradzionych jest najwięcej samochodów. Choć z najnowszych danych opublikowanych przez policję wynika, że w ciągu 9 miesięcy 2008 roku w Polsce liczba kradzieży spadła aż o 20 procent, Śląsk nadal pozostaje w niechlubnej czołówce.

Reklama

Wszystkich Świętych: Policyjny Znicz


W 2007 roku właściciela w nieoczekiwany sposób zmieniło ponad 21 tysięcy samochodów. Co siódmy pojazd (3594) zniknął na terenie województwa śląskiego. To tyle, ile w weekend mieści się na parkingu pod hipermarketem. Od stycznia do września w naszym regionie skradziono już 2053 auta.

Dlaczego tak się dzieje? Mazowsze i Śląsk to regiony wysoko zurbanizowane, w których w porównaniu do innych województw żyje więcej nieźle zarabiających mieszkańców.

Co ciekawe, w regionie złodzieje odpuścili autom nowym i nowoczesnym. Według asp. Marka Wręczyckiego z katowickiej policji, najczęściej giną u nas kilkuletnie volkswageny passaty i golfy oraz audi, a nawet fiaty 125p.

Dlaczego starsze modele to taki łakomy kąsek dla złodzieja? Po pierwsze, bo są tanie i łatwo je sprzedać. Po drugie, dlatego, że ludzie szukają do nich tanich części zamiennych. A to nakręca spiralę kradzieży.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.