czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2008
  • wyświetleń: 782

Lekcja ze Strażą Graniczną i psem

2 grudnia uczniowie czechowickich szkół mieli okazję uczestniczyć w programie profilaktycznym pt. „Zadania Straży Granicznej w ściganiu przestępczości narkotykowej”.

Reklama

Zajęcia zostały przeprowadzone w Gimnazjum nr 3, w Zespole Szkół „Silesia”, w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych oraz w Gimnazjum nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Organizacją programu oraz koordynacją jego działań zajęło się Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom przy Urzędzie Miejskim, jednak zajęcia w szkołach odbyły się dzięki pomocy Straży Granicznej. Z Placówki Straży Granicznej w Zebrzydowicach zostało oddelegowanych dwóch funkcjonariuszy: kpt Zbigniew Stanisz i st. chor. sztab. Grzegorz Puchała oraz pies tropiący narkotyki.

Przewodnik pięknego owczarka niemieckiego zaprezentował młodzieży umiejętności psa i opowiedział o jego skuteczności w wykrywaniu narkotyków. Ponadto uczestnicy spotkania mogli usłyszeć o sankcjach karnych jakie grożą za rozprowadzanie narkotyków oraz za ich posiadanie.

Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo profesjonalny i atrakcyjny dla młodzieży sposób. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony pedagogów szkolnych, którzy chcieli przestrzec zagrożoną młodzież przed stosowaniem narkotyków oraz ze strony samych uczniów.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.