czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2008
  • wyświetleń: 881

Złodzieje korzystają z gorączki zakupów

Przedświąteczna gorączka zakupów trwa w najlepsze. Na ulicach, przystankach, dworcach, a zwłaszcza w hipermarketach panuje coraz większy ruch. Pośpiech i roztargnienie bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy, którzy właśnie w tym okresie „zbierają żniwa”.

Reklama

Złodzieje korzystają z gorączki zakupów


Część kradzieży prowokują sami pokrzywdzeni. Zwłaszcza, gdy w czasie zakupów w centrach handlowych dla wygody odkładają swoje torebki, saszetki czy plecaki do wózków na zakupy. Zajęci wybieraniem towaru nie zwracają uwagi na otoczenie, a właśnie na ten moment czyhają złodzieje.

Wartościowe przedmioty giną też z naszych pojazdów. Pozostawione na siedzeniach saszetki i plecaki kuszą i prowokują złodziei.

Dlatego po raz kolejny prosimy Państwa o rozwagę! „Gorączka zakupów” w sklepach to okazja dla złodziei, dlatego pamiętajcie, aby:
* nie pozostawiać portfela z pieniędzmi w otwartej torbie i na widoku (na ladzie sklepowej, itp.),
* posiadaną gotówkę najlepiej schować w kilku miejscach - zabezpieczanych guzikiem lub zamkiem,
* płacić odliczoną gotówką, bez zbytecznego pokazywania rzeczywistej zawartości portfela,
* unikać ostentacyjnego chowania portfela w określone miejsce,
* zwracać uwagę na osoby stojące w kolejce przed i za Wami, a zakupy trzymać blisko siebie,
* w tłoku podczas podróży lokalnymi środkami transportu wykazywać się czujnością i zainteresowaniem otoczenia wokół i unikać zwłaszcza tzw. „sztucznego tłoku”.

Unikajcie też pozostawiania auta na postoju bez nadzoru, szczególnie gdy bagaż widoczny jest przez jego szyby! Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli Wam w spokoju cieszyć się przedświątecznymi przygotowaniami bez obaw, że zamiast liczenia gwiazdkowych prezentów będziemy liczyć poniesione straty!

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.