czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2008
  • wyświetleń: 2713

Uwaga na domokrążców!

Czechowiccy policjanci poszukują sprawców, którzy w poniedziałek pod pozorem wymiany dolarów okradli 83-letniego mieszkańca tego miasta.

Reklama

Łupem złodziei padły 3 tysiące złotych. Dlatego apelujemy do Państwa o ostrożność! Uważajcie na domokrążców, którzy pod różnym pretekstem wchodzą do Waszych mieszkań, zagadują Was i często nie mają żadnych skrupułów, by skraść oszczędności Waszego życia.

W poniedziałek nad ranem w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Niepodległości para oszustów zaczepiła 83-letniego mieszkańca tego miasta. Udając obcokrajowców - Czechów lub Słowaków stwierdzili, że przede chwilą ulegli wypadkowi, w którym ucierpiał ich znajomy.

Rzekomo trafił on do szpitala i potrzebuje pieniędzy na leczenie. Oszust mamił starszego mężczyznę, że dysponuje jedynie dolarami, które musi wymienić na złotówki. Twierdził, że pilnie potrzebuje gotówki i zgodzi się na wymianę, nawet jeśli przelicznik nie będzie dla niego korzystny.

Starszy mężczyzna nie spodziewał się podstępu, zaprosił więc oszustów do swojego mieszkania. Wyjął z szuflady portfel i tym samym wskazał sprawcom miejsce przechowywania oszczędności.

W pewnym momencie oszustka poprosiła o wodę. Moment nieuwagi, kiedy właściciel mieszkania wyszedł do kuchni wykorzystał złodziej. Skradł z szuflady 3 tysiące złotych i wraz z towarzyszącą mu kobietą pospiesznie wyszedł z mieszkania. Pokrzywdzony dopiero po czasie, gdy po złodziejach nie było już śladu, zorientował się, że padał ich ofiarą.

Rysopisy sprawców:
1) mężczyzna w wieku około 40-45 lat, wysoki o tęgiej budowie ciała,
2) kobieta w wieku około 30 lat, wzrost około 150 cm.

Osoby, które znają personalia sprawców i mogą pomóc Policji w ich ustaleniu – proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Łukasiewicza 4, nr tel. (033) 8121208, (032) 2153235 lub z najbliższą jednostką Policji – nr telefonów alarmowych – 997, 112.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.