czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1492

Śląsk - najbardziej atrakcyjny

Po raz czwarty Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową stwierdził, że najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów terenem w kraju jest województwo śląskie.

Reklama

Na podium pozostały mazowieckie i dolnośląskie, tyle że w tym roku Warszawa wyprzedziła Wrocław. O jedną pozycję spadły natomiast województwa małopolskie, łódzkie i opolskie. Wschodnia Polska nadal jest na szarym końcu rankingu.

- Mazowsze przegrało rywalizację ze Śląskiem m.in. ze względu na koszty pracy - podkreśla Tomasz Kalinowski, współautor raportu. Atutem Warszawy był z kolei duży rynek zbytu i aktywność względem inwestorów zagranicznych.

Instytut działa w Gdańsku od 1989 roku. To niezależna instytucja naukowo-badawcza zajmująca się gospodarką i polityką państwa. Raport o "Atrakcyjności inwestycyjnej województw i podregionów Polski 2008" instytut przygotował razem z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.