czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2008
  • wyświetleń: 2237

Krwiodawcy są wśród nas

Codziennie w województwie śląskim zużywa się na potrzeby przeprowadzanych w szpitalach i klinikach operacji około 160 litrów krwi.

Reklama

Krwiodawcy są wśród nas
fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Do jednego tylko przeszczepu wątroby potrzebne jest od 10 do 15 litrów krwi. Nikt nie zastanawia się skąd ta krew się bierze, a przecież nie ma żadnej fabryki krwi. owszem, są Banki Krwi, ale i te, jak każdy inny bank, wydają tylko to, co kto inny do nich włoży.

12 grudnia br z udziałem Stefana Kurdka, przewodniczącego Śląskiej Rady Okręgowej HDK PCK i Leszka Główki – przewodniczącego Rejonowej Rady HDK PCK w Bielsku Białej odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez zarząd Klubu HDK PCK Miasta i Gminy Czechowice – Dziedzice.

Oprócz ww wymienionych uczestniczyli w nim: z-ca przewodniczącego Rady Miasta Zbigniew Stanisz, Bogdan Ogrodzki – komendant komisariatu policji , a także członek Rady Rejonowej Honorowego Krwiodawstwa PCK, dyrektorzy czechowicki ego TRW, w którym działa jeden z najprężniejszych Klubów HDK oraz Jerzy Zużałek - przewodniczący Rady Gminy Bestwina z terenu której wielu krwiodawców należy do czechowickiego Klubu oraz krwiodawcy, którzy zostali w tym szczególnym, bo Jubileuszowym roku wyróżnieni specjalnymi odznaczeniami.

Za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża przyznał prezesowi Miejsko – Gminnego Klubu HDK PCK Piotrowi Giemzie oraz prezesowi Klubu HDK PCK przy TRW Lucjanowi Martyniakowi Medale 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK.

24 krwiodawców zostało uhonorowanych odznakami 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa, a kilku krwiodawców odebrało Odznaki Zasłużonego Honorowego Krwiodawcy PCK pierwszego i drugiego stopnia.

danielek2002 / klub czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.