czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1323

Nowy rozkład jazdy PKP

Obowiązuje już nowy rozkład jazdy PKP. A w nim sporo zmian: więcej połączeń, nowych tras oraz pociągi, które połączą beskidzkie kurorty z nadmorskimi.

Reklama

Zmienią się także godziny odjazdów i przyjazdów - między innymi dlatego, że pociągi na niektórych liniach jeździć będą krócej. Dzięki przeprowadzonym remontom torów na odcinku Katowice - Bielsko-Biała, czas przejazdu skróci się o prawie kwadrans.

Wisła natomiast zyska codzienne nocne połączenie z Warszawą i Trójmiastem. Wszystko za sprawą łączącego do tej pory wyłącznie Gdynię z Zakopanem pociągu o nazwie Monciak-Krupówki. W Katowicach odczepiana będzie część wagonów, która przez Bielsko-Białą dotrze każdego dnia na stację Wisła-Głębce. Na podobnych zasadach zawita do Wisły "Podhalanin", który połączy nasze kurorty z Poznaniem i Szczecinem.

Nowością jest pomarańczowy bilet. Upoważnia on do przejazdu nie tylko pociągiem - ale i tyską komunikacją miejską. Co ważne kosztuje niewiele, bo tylko 3 złote.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.