czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1121

Złote Gody w Dworku Stara Cynkownia

W dniu 16 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Tegoroczne Złote Gody obchodziły 32 pary, które stanęły na ślubnym kobiercu w drugiej połowie 1958 roku.

Reklama

Jest to jubileusz szczególny, a dodatkowego prestiżu może mu dodać medal nadany przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie oraz uroczystość zorganizowana przez lokalne władze. Zapraszamy do Galerii.

- (…) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje (…) – cytując fragment hymnu o miłości św. Pawła, burmistrz Marian Błachut uroczyście przywitał zgromadzonych Jubilatów.

Dostojni Jubilaci odebrali medale, list gratulacyjny Burmistrza Czechowic-Dziedzic, oraz nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł dla każdego z małżonków. Nagrodę tę ustanowił zarządzeniem z dnia 10 maja 2007 r. Burmistrz Czechowic-Dziedzic. Po części oficjalnej dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez burmistrza na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się już po raz czwarty w sali bankietowej w Dworku Stara Cynkownia. Wcześniej Jubilaci byli goszczeni w mieszczącej się na drugim piętrze Urzędu Miejskiego sali obrad. - Jubilatów trzeba uhonorować w sposób wyjątkowy, dlatego postanowiłem, że w pięknym otoczeniu, jakim jest sala bankietowa Dworku Stara Cynkownia, uroczystość nabierze wyjątkowej rangi - odpowiedział burmistrz Marian Błachut. - Jest i inny powód. Widziałem, z jakim trudem, szacowni przecież jubilaci, pokonywali schody naszego urzędu. Osoby starsze, nierzadko schorowane, mają problemy z poruszaniem się. W nowym miejscu spotkań problem ten nie istnieje. Co do nagrody pieniężnej, skorzystałem z doświadczeń innych miast i gmin, w który przyznawane są takowe nagrody za 50-lecie pożycia małżeńskiego. To symboliczna suma, ale chciałbym by zasiliła skromne budżety emerytów.

Wspólne 50 lat to symbol miłości i wierności, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.