czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1005

Koniec darmowej segregacji w Bestwinie

Biorąc pod uwagę wysokie koszty opłat za unieszkodliwianie odpadów komunalnych zmieszanych oraz bardzo niskie ceny skupu surowców wtórnych segregacja odpadów w roku 2009 będzie odpłatna.

Zapowiedziały tak wszystkie firmy, które zajmują się odbiorem odpadów komunalnych od mieszkańców naszej gminy. Przewidywana cena worka podana przez firmy wywozowe będzie wynosić od 3,5 do 4 zł.

Wprowadzenie odpłatności za odbiór odpadów segregowanych najbardziej dotknie klientów firmy Rezbud, ponieważ do tej pory jako jedyna odbierała te odpady za darmo, ale jak twierdzi właściciel firmy, nie jest w stanie dłużej utrzymać tego stanu ze względu na znaczny wzrost kosztów, które musi ponosić (m.in. opłata marszałkowska wzrosła z 75 do 100 złotych za tonę).

Wzrosły również ceny za odbiór odpadów zmieszanych. Segregacja jest nadal opłacalna, ponieważ, np. w przypadku firmy Rezbud różnica pomiędzy ceną 110 - litrowego worka odpadów zmieszanych i segregowanych wynosi 7, 50 zł na korzyść odpadów segregowanych.

gminabestwina.info target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.