czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1045

Koniec darmowej segregacji w Bestwinie

Biorąc pod uwagę wysokie koszty opłat za unieszkodliwianie odpadów komunalnych zmieszanych oraz bardzo niskie ceny skupu surowców wtórnych segregacja odpadów w roku 2009 będzie odpłatna.

Reklama

Zapowiedziały tak wszystkie firmy, które zajmują się odbiorem odpadów komunalnych od mieszkańców naszej gminy. Przewidywana cena worka podana przez firmy wywozowe będzie wynosić od 3,5 do 4 zł.

Wprowadzenie odpłatności za odbiór odpadów segregowanych najbardziej dotknie klientów firmy Rezbud, ponieważ do tej pory jako jedyna odbierała te odpady za darmo, ale jak twierdzi właściciel firmy, nie jest w stanie dłużej utrzymać tego stanu ze względu na znaczny wzrost kosztów, które musi ponosić (m.in. opłata marszałkowska wzrosła z 75 do 100 złotych za tonę).

Wzrosły również ceny za odbiór odpadów zmieszanych. Segregacja jest nadal opłacalna, ponieważ, np. w przypadku firmy Rezbud różnica pomiędzy ceną 110 - litrowego worka odpadów zmieszanych i segregowanych wynosi 7, 50 zł na korzyść odpadów segregowanych.

gminabestwina.info target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.