Wiadomości

  • 8 października 2003
  • wyświetleń: 1180

Biskup w szkolnych murach

Po raz pierwszy w historii zabrzeskiej szkoły jej mury odwiedził ks. biskup Janusz Zimniak. W ramach wizytacji kanonicznej w piątek, 3 października, sufragan diecezji bielsko-żywieckiej poświęcił nowy sztandar Zespołu Szkół im. ks. Józefa Londzina. Starania o powstanie nowego sztandaru trwały ponad dwa lata.

- Przy okazji dzisiejszej uroczystości warto przytoczyć najważniejsze daty z ostatnich kilku lat. Pierwszą z nich jest rok 1990, gdy Szkole Podstawowej nadano imię ks. Józefa Londzina. Kolejna ważna data to rok 1999, wtedy też SP przekształca się w Zespół Szkół. Kolejny ważny moment to podjęcie uchwały podczas tegorocznej, lipcowej sesji Rady Miejskiej o nadaniu ZS imienia ks. J. Londzina - mówiła podczas piątkowych uroczystości dyrektor Zespołu Szkół - Wanda Kopeć. Do szkolnego kalendarza niewątpliwe wpisze się kolejna ważna data - to poświęcenie przez ks. biskupa Janusza Zimniaka nowego sztandaru.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 13

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.