czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1238

2,5 miliarda zł - budżet na 2009 rok

2 miliardy 474 milionów złotych - na tyle oszacowano całkowite dochody naszego województwa w przyszłym roku. Sejmik Województwa Śląskiego przyjął budżet na rok 2009. Pod względem dochodów nasze województwo zajmuje drugie miejsce w Polsce po mazowieckim.

Reklama

Wydatki będą jednak większe niż przychody, bo mają wynieść 2 miliardy 916 milionów złotych. Budżet będzie jednak zrównoważony przychodami, na które składają się raty pożyczek spłacanych przez zakłady opieki zdrowotnej, skumulowanej nadwyżki z lat poprzednich oraz z kredytów. Za było 27 osób, od głosu wstrzymało się 12 radnych sejmiku, nikt nie głosował przeciw budżetowi.

Do zadań priorytetowych w przyszłorocznym budżecie należą: rozpoczęcie prac budowlanych przy zadaszeniu Stadionu Śląskiego (112,8 mln zł), budowa nowego gmachu Muzeum Śląskiego (15 mln zł), rozbudowa lotniska (28 mln zł) oraz rozwój WPKiW w Chorzowie ok. 12 mln zł).

Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.