czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1301

Wybierzesz sobie szkołę przez internet

Już wiosną absolwenci gimnazjów znajdą szkołę ponadgimnazjalną nie wychodząc z domu. Wystarczy, że zalogują się na podanej przez Śląskie Kuratorium Oświaty strony internetowej i wpiszą gdzie chcieliby się dalej uczyć.

Reklama

Nabór ułatwi ujednolicony system rekrutacji elektronicznej, nad którym pracowali członkowie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz Śląskie Kuratorium Oświaty. - Podpisano deklarację o współpracy. Jednolity system będzie obowiązywał na terenie całego województwa, od Częstochowy po Bielsko-Białą - mówi Dariusz Wilczak, wicekurator oświaty.

To oznacza koniec gehenny absolwentów gimnazjów. Skończą się łzy przed wywieszaniem list na szkolnym korytarzu, nerwowe oczekiwanie na ewentualne wolne miejsce pod tablicą ogłoszeń. Uczniowie wszystkiego dowiedzą się z internetu w ramach jednego systemu obowiązującego we wszystkich gminach i powiatach.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.