czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1500

Uwaga na złodziei nart!

Aura sprzyja amatorom „białego szaleństwa”, a sezon narciarski rozpoczął się już na dobre. Doskonałe warunki narciarskie i wolne dni świąteczne przyciągnęły do Szczyrku licznych turystów. Niestety, odnotowano też pierwsze w tym sezonie kradzieże nart i desek snowboardowych, które niefrasobliwi narciarze pozostawili „bez opieki” przed restauracjami i hotelami.

Reklama

Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, aby pozostawiony przez niefrasobliwych właścicieli sprzęt narciarski zniknął ze stoku czy sprzed lokalu gastronomicznego. Giną też narty pozostawione zarówno w samochodach, jak i w bagażnikach montowanych na pojazdach. Dlatego apelujemy do turystów i narciarzy o wzmożoną uwagę i czujność, a przede wszystkim właściwe i staranne zabezpieczenie posiadanego – nierzadko bardzo drogiego sprzętu narciarskiego.

Aby uniknąć kradzieży narty warto oddać do przechowalni. Sprzęt można także oznakować w sposób wiadomy tylko dla właściciela. Oznakowanie nart jest istotne w przypadku ich kradzieży. Wówczas zgłaszający o przestępstwie może podać cechę charakterystyczną, dzięki której narty – w momencie ich odnalezienia – trafią z powrotem do właściciela. W przeszłości bowiem policjanci ze szczyrkowskiego komisariatu odnaleźli i zabezpieczyli kilkanaście par nart pochodzących z kradzieży, jednak z powodu braku cech charakterystycznych nie zdołano ustalić ich właścicieli.

Niemiła niespodzianka może nas także zaskoczyć w pokoju hotelowym. Złodzieje pod nieobecność gości plądrują pokój i kradną wartościowe przedmioty. Aby uniknąć rozczarowania spowodowanego kradzieżą warto pamiętać o zamykaniu drzwi i okien. Cenne przedmioty najlepiej przechować w hotelowym depozycie.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.