czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2009
  • wyświetleń: 2709

Grozili sąsiadowi, uderzono policjanta

Grozili sąsiadowi, zachowywali się agresywnie i wulgarnie wobec interweniujących policjantów, uderzyli oficera dyżurnego twarz.

Reklama

Dwaj bracia z Czechowic-Dziedzic w wieku 25 i 31 lat zostali wczoraj zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścili mogą spędzić w więzieniu najbliższe 3 lata.

30 grudnia około 17.00 czechowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z prywatnych budynków przy ulicy Młyńskiej w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie nietrzeźwi bracia wszczęli awanturę i grozili swojemu sąsiadowi.

Widok umundurowanych stróżów prawa tylko spotęgował ich agresję. Sprawcy szarpali się z policjantami, zachowywali się wulgarnie. Przezywali funkcjonariuszy rynsztokowym słownictwem, prowokowali ich do bójki. Napastnicy zostali szybko i skutecznie obezwładnieni. Zakuto ich w kajdanki.

Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi – mieli we krwi przeszło 1,5 promila alkoholu. W trakcie pobytu w komisariacie i badania stanu ich trzeźwości, starszy ze sprawców w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie. W czasie szarpaniny uderzył oficera dyżurnego w twarz. Przewieziono go do Izby Wytrzeźwień. Jego młodszy brat trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymani odpowiedzą za groźby kierowane wobec sąsiada, naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów, utrudnianie im wykonywania czynności służbowych oraz ich znieważenie. Za przestępstwa te mogą trafić do więzienia nawet na 3 lata. O ich losie zdecyduje Prokurator Rejonowy w Pszczynie.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.