czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2002
  • wyświetleń: 1091

Pomalować tunel?

Wyremontowany niedawno jedyny tunel kolejowy zaczyna znów niszczeć. Okazuje się, że obok świeżo wybielonego tunelu nie mogą przejść obojętnie amatorzy sztuki ulicy.
Rysunki i napisy, których wciąż przybywa w odnowionym tunelu, bulwersują i gorszą. Okazuje się, że prawo jest bezsilne, przynajmniej do momentu, gdy grafficiarzy nie złapie się na gorącym uczynku. Przeszkodą jest to, że twórcy ulicznego graffiti najczęściej działają pod osłoną nocy. Komendant Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Marek Wróbel, do którego docierają sygnały oburzonych mieszkańców, ma pomysł dla zapalonych amatorów sztuki ulicy. Chce by mury odnowionego niedawno tunelu grafficiarze mogli pomalować legalnie. Już wkrótce okaże się, czy uda się znaleźć kogoś z dużym portfelem, kto zapłaci za farby. Właściciel tunelu - PKP - choć pozytywnie przychyla się do tego pomysłu, nie ma pieniędzy na spraye.

(KaP)

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.