czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2009
  • wyświetleń: 968

Decoupage w czechowickiej bibliotece

Co to decoupage... Słowo to pochodzi z języka francuskiego, gdzie "decouper" znaczy wycinać . Technika decoupage narodziła się w Chinach pod koniec XII wieku, a w średniowieczu dotarła do Europy. Wraz z biegiem czasu sztukę tę zaczęto wykorzystywać zdobiąc przedmioty użytkowe.

Reklama

Decoupage może być stosowany praktycznie na każdej powierzchni - począwszy od drewna, poprzez szkło, metal, tkaninę, a skończywszy na ścianach naszego mieszkania. Dodatkowo, przy użyciu specjalnych farb (crackle) można uzyskać efekt spękania powierzchni ozdabianego przedmiotu, dający wrażenie "wiekowości".

Zachęcone takimi słowami, bibliotekę odwiedziły dzieci i młodzież - było to już kolejne spotkanie, podczas którego dzieci uczyły się ozdabiania powierzchni szklanych (szklanki, butelki, świeczniki, itp.). Spotkanie prowadziła Katarzyna Majdak. Natomiast 17 grudnia techniki decoupage uczyły się osoby dorosłe (między innymi panie z działającego w Filii nr2 "Klubu za regałem"), było to pierwsze z zaplanowanego długiego cyklu, spotkanie.

Efektem nauki pod okiem współpracującej z Filią Nr 2 Teresą Chrószcz z Gimnazjum Publicznego Nr 3 w Czechowicach -Dziedzicach, są piękne świąteczne spodeczki.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.